LIFESTYLE

porady dla początkujących blogerów

Cześć kochani!
W tej notce przedstawię Wam porady dla początkujących blogerów, ponieważ często na mailu pojawiają się pytania o rady którymi kieruję się przy prowadzeniu bloga. Jestem pewna, że z nimi będzie Wam o wiele łatwiej! 🙂

♥ czysty i przejrzysty design
Co z tego że cudownie piszesz, skoro nie da się tego odczytać z neonowo żółtych liter a zdjęcia zasłania cała masa spadających gwiazdek?  Przejrzysty wygląd bloga to połowa sukcesu, a taki jest najprostszy do wykonania.

♥ pisz systematycznie
Na początku musisz się określić kiedy będziesz pisać, co dwa/trzy dni, tydzień.. Twoi obserwatorzy muszą wiedzieć kiedy mogą spodziewać się nowego postu.

♥ nie przepraszaj za dużo
To okropny błąd, który popełniłam na samym początku prowadzenia bloga, dlatego was przed nim przestrzegam. Początek moich postów przeważnie zawsze wyglądał tak: „Bardzo was przepraszam że mnie tak długo nie było, bo tam to, sramto BLA, BLA, BLA…” nigdy więcej!

♥ odwiedzaj, czytaj, komentuj
Okej masz już bloga, piękny design, treść i zdjęcia a statystyki stoją w miejscu? Jest na to bardzo prosty sposób. Odwiedzaj blogi innych osób, a co najważniejsze-komentuj!
 
♥ żadnych obs za obs!
Każda blogerka chce mieć prawdziwych czytelników, którzy nie są tylko liczbą na pasku bocznym. Jeśli komuś spodoba się twój styl pisania na pewno zaobserwuje twojego bloga. Nic na siłę.

♥ utrzymuj kontakt z czytelnikami 
W miarę możliwości udzielaj się na portalach jak facebook, twitter, instagram, tumblr. Odpowiadaj na maile, pytania w komentarzach. Traktuj obserwatorów jak przyjaciół i staraj się mieć dla nich jak najwięcej czasu.

♥ nie przesadzaj z reklamami
Teraz zapanowała dziwna moda na współprace. Okej, jesteśmy blogerkami, wkładamy sporo naszego czasu i cierpliwości w prowadzenie bloga, współprace są tak jakby formą nagrody (nie wiem czy mogę tak to nazwać). Ale bez przesady, trzeba zachować umiar.

♥ konstruktywna krytyka
Każdy ma swoje zdanie i nikt nie zabroni nam go wyrażać. Lubię, kiedy ktoś mówi mi w uzasadniony sposób co mu się nie podoba i w miarę możliwości staram się to zmienić. Ale jest coś, czego nie mogę zrozumieć – hejtowanie, głupie i bezpodstawne.

♥ prosty adres 
Nikt nie będzie cię rozpoznawać jeśli twój adres bloga będzie wyglądał mniej więcej tak: „nazwa11hehe1578.blogspot.com” Za długie do zapamiętania. Wymyśl coś prostego, coś co będzie się kojarzyło z tobą i co łatwo będzie zapamiętać.

♥ BĄDŹ SOBĄ
Ostatni, najważniejszy punkt. Niby każdy o tym wie, ale nie za bardzo się do tego stosujemy. Po części wiąże się to z tym by być oryginalnym i nie kopiować od innych. Lepiej być sobą, niż idealną kopią kogoś innego. Po prostu chodzi mi o to, byście byli sobą, bo jeśli czytelnik Cię polubi, to polubi cię za to kim jesteś na prawdę, a nie kogo udajesz.

Mam nadzieję, że post przypadł wam do gustu i w jakimś stopniu pomógł. Co sądzicie? – Piszcie w komentarzach 🙂

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close