FASHION

DIY | SPODNIE Z DZIURAMI


Z racji tego, że mam dwie lewe ręce do przerabiania czegokolwiek i tworzenia przeróżnych rzeczy, posty o tematyce DIY u mnie na blogu nie pojawiają się zbyt często. Ale to, co dzisiaj wam pokarzę jest tak banalne, że nawet taka przeróbkowa ciamajda jak ja potrafi sobie z tym poradzić. Na spodnie z dziurami czaiłam się dość długo, ale nie mogłam znaleźć tych idealnych.
A kiedy już takie znalazłam, zwykle kosztowały przynajmniej dwie stówy! 🙁
Dlaczego akurat zdecydowałam się przerobić spodnie? Wiąże się z tym baaaardzo żenująca historia. A mianowicie. Pewnego pięknego, słonecznego dnia Daria ubrała te oto spodnie widoczne na zdjęciach do szkoły. Na ostatniej lekcji, trach i pękły na tyłku! Całe szczęście nie było tego widać, bo podarły się pod kieszenią. Zdenerwowana wróciłam do domu i wrzuciłam spodnie w ciemny kąt szafy, gdzie przeleżały parę długich miesięcy. W sumie nie miałam nic do stracenia, gdyby coś poszło nie tak jak powinno i tak miałam zamiar je wyrzucić. Jednak DIY wyszło świetnie i spodnie nabrały nowego wyglądu. Teraz tylko pozostaje zaszyć niechciane pęknięcie i są gotowe do noszenia, haha 😀

Na początek załóż na siebie spodnie i narysuj kredą linie, w miejscach gdzie chcesz mieć przecięcia.

 

Kolejnym, najbardziej stresującym momentem jest wycinanie dziur. Ja użyłam do tego najzwyklejszych nożyczek.

 

Następnie wycieramy pozostałości kredy i tak prezentuje się efekt:

Jeśli dla was jest to wystarczające, można tak zostawić. Widziałam takie spodnie w paru sklepach. Jednak dla mnie to za mało, więc ubrałam spodnie i rozcięłam tą dziurę bardziej.

I już ostatnim etapem jest przetarcie powstałej dziury pilnikiem do paznokci lub pumeksem.

Voilà! Tak prezentuje się efekt końcowy. Ja jestem zachwycona, a jak Wam się podoba?
Niedługo na blogu pojawi się stylizacja z tymi spodniami 🙂

 

 

85 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close