LIFESTYLE

BACK TO SCHOOL | LIFE HACKS

1. Jeśli masz problem ze wstawaniem ten trik jest doskonały dla ciebie. Takie osoby dzielą się na dwa typy:
a) ci, którzy gdy słyszą budzik, automatycznie go wyłączają i idą spać dalej
Tutaj moją radą jest to aby położyć telefon/budzik dalej od łóżka. Dlaczego? Gdy będziemy musieli wstać z łóżka i przejść kilka kroków automatycznie troszeczkę się rozbudzimy.


b) i ci, którzy tego budzika nie słyszą wcale (czyt. ja) nawet gdy głośność jest na full
Tu już jest większy problem, ale spokojnie – mam rozwiązanie! Jak wyżej, połóż telefon dalej od łóżka i włóż go do zwykłej miski (tak dodatkowo zwiększysz głośność). Dodatkowo kupiłam zwykły budzik, taki z metalowym brzęczykiem i muszę wam powiedzieć że w końcu wstaję na czas! 🙂

2. Planuj w co się ubierzesz dzień przed, tak zaoszczędzisz dużo czasu rano lub pośpisz troszeczkę dłużej. To samo tyczy się pakowania do szkoły.

3. Plan lekcji jako tapeta. Ten trik uratował mnie na prawdę wiele razy. Jedyne co musisz zrobić to napisać swój plan lekcji, zrobić mu zdjęcie i ustawić na tapetę.

4. Słuchawki są rzeczą niezbędną, szczególnie gdy wracacie do domu głośnym autobusem. Tylko… jak poradzić sobie z ciągłym plątaniem się kabelków? Wystarczy spiąć je spinką żabką!

5. Wracając jeszcze do tematu wstawania rano, czyi najgorszej czynności jaka spotyka ucznia. Warto ten czas rano sobie jakoś umilić. Ja akurat lubię włączyć ulubioną playlistę i od razy mój humor poprawia się o 180 stopni

 Jakie są wasze sposoby na ułatwienie sobie szkolnego życia? 🙂

34 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close